Școala Gimnazială „Toma T. Socolescu” Comuna Păulești

Sat Păulești, Calea Unirii, nr 182

Dar din dar se face rai

Dar din dar se face RAI, iar voi, dragi părinți, bunici și localnici, ați reușit să ne demonstrați din plin acest lucru. 🙏🏻

⚪️ Am demarat timid acest proiect, fără prea multe așteptări, dar cu dorința în suflet de a aduce un mic zâmbet pe chipurile unor copii care își petrec o mare parte din viață într-un salon de spital, iar, datorită vouă, dorința noastră a devenit realitate.

⚪️ Prima ediție a târgului caritabil de mărțișoare, lucrate de mâini mici și mari, s-a dovedit a fi un real succes, iar împreună am reușit să strângem suma de 5916 RON 🥳, sumă care va ajunge către secția de Hemodializă a Spitalului Clinic de Urgență pentru Copii Marie Sklodowska Curie, cu sprijinul fundației Dăruiește Viață.

⚪️ Întregul personal al Grădiniței Păulești vă mulțumește și vă este recunoscător pentru toată implicarea de care ați dat dovadă!❤️🤍

Single Post Navigation

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat: