Școala Gimnazială „Toma T. Socolescu” Comuna Păulești

Sat Păulești, Calea Unirii, nr 182

ZIUA ȘCOLII GIMNAZIALE ,,TOMA T. SOCOLESCU’’ COMUNA PĂULEȘTI- O SĂRBĂTOARE ALTFEL

La ceas aniversar…

An de an ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,TOMA T. SOCOLESCU’’ COMUNA PĂULEȘTI are bucuria de a-și sărbători existența în peisajul învățământului românesc. După tradiție, în fiecare toamnă ne adunăm să depănăm amintiri, să revedem oameni dragi, elevi de ieri și de astăzi ai școlii, mândri că suntem parte a acestei instituții păuleștene. Cu mic, cu mare, îmbrăcăm cu emoție firească haina de sărbătoare și trăim într-un mod specific evenimentul.Anul acesta, ZIUA ȘCOLII NOASTRE, va fi sărbătorită altfel, fiindcă vremurile pe care le trăim sunt altfel decât cele cu care eram obișnuiți până în ziua de 11 martie, când școala s-a mutat în online.Din cauza pandemiei COVID 19, Ziua școlii, ziua de 16 octombrie este ziua în care noi, elevi și cadre didactice, vom participa la cursuri ce sunt organizate online, la fel ca în următoarele două săptămâni de școală. Să sperăm că va fi ultima astfel de aniversare, iar anul viitor, toți cei care învățăm și trudim în școala păuleșteană ce poartă numele arhitectului profesor Toma T. Socolescu vom sărbători din nou, bucuroși , sănătoși, împreună, ZIUA ȘCOLII!LA MULȚI ANI, ȘCOLII GIMNAZIALE ,,TOMA T. SOCOLESCU” PĂULEȘTI!

Single Post Navigation

One thought on “ZIUA ȘCOLII GIMNAZIALE ,,TOMA T. SOCOLESCU’’ COMUNA PĂULEȘTI- O SĂRBĂTOARE ALTFEL

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat: