Școala Gimnazială „Toma T. Socolescu” Comuna Păulești

Sat Păulești, Calea Unirii, nr 182

Elevii din Găgeni au vizitat U.P.G- Facultatea de Chimie.

În ziua de 28 noiembrie 2017, sub îndrumarea doamnei Vișan Corina, profesor de chimie, elevii claselor a VII-a și a VIII-a din Școala Gimnazială Vlad Mușatescu Găgeni au efectuat o vizită la Facultatea de Chimie din cadrul Universității Petrol Gaze din Ploiești. Au făcut experimente, au fost ajutați să descopere tainele chimiei. Poate în viitor vor urma cursurile acestei facultăți, iar mai târziu vor fi ingineri chimiști sau profesori de chimie?

Single Post Navigation

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat: