Școala Gimnazială „Toma T. Socolescu” Comuna Păulești

Sat Păulești, Calea Unirii, nr 182

Rural Math, ediția a VII-a

920844_611482172212872_444395194_oSâmbătă, 27 aprilie 2013,  s-a desfășurat în localitatea Surdila Greci din Județul Brăila cea de-a VII-a ediție a Concursului Rural Math.

La concurs au participat și 20  de elevi ai Școlilor Gimnaziale  „Arhitect T.T. Socolescu” Comuna Păulești- PJ și ” Vlad Mușatescu” Găgeni-( arondată) însoțiți  de doamnele profesoare Costache Maria și Popescu Ileana Alina.

RURAL MATH este o competiție fundamentată pe principiul: Rural nu e sinonim cu inferior. Ea se dorește a fi  o alternativă la concursurile în care participarea este condiţionată de achitarea unei anumite sume. La cea de-a VII-a ediție au participat 240 elevi înscriși de la școli din județul: Brăila, Buzău, Călărași, Ialomița, Prahova.

Școala noastră a obținut un premiu III, prin elevul Dincă Mihail (a V-a) și o mențiune- Gheorghe Mihaela(a V-a), iar Școala Gimnazială „ Vlad Mușatescu”, Găgeni o mențiune la clasa a VIII-a, prin…aceeași elevă care și anul trecut a onorat instituția( Mădălina Stroie).

Felicitări elevilor pentru rezultatele obținute!

Felicitări doamnelor profesoare Costache Maria și Badea Elena pentru modul în care i-au pregătit pe elevi pentru acest concurs!

Felicitări și mulțumiri organizatorilor celei de-a VII-a ediție RURAL MATH-ul:  echipei Școlii Gimnaziale Surdila Greci( pentru căldura sufletească!), în parteneriat cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Brăila şi Primăria comunei Surdila Greci. Totodată felicitări celor care s-au prins în competiție, elevi și profesori. Dea Domnul ca ediția a VIII-a să ne găsească sănătoși întru revedere!

921210_611482502212839_1984051889_o

904750_611482258879530_1407683344_o

Single Post Navigation

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat: